Головна Новини Чоловік авто Водіям на замітку: що означає нова червона розмітка на дорогах
commentss НОВИНИ Всі новини

Водіям на замітку: що означає нова червона розмітка на дорогах

Водіїв попереджають про небезпеку

9 квітня 2025, 08:53
Поділіться публікацією:

В Україні традиційно на дорогах використовують білу чи жовту розмітку, тож червоний колір може стати подивом для багатьох водіїв. Однак у Європі цей вид розмітки вже став популярним та широко використовується.

Водіям на замітку: що означає нова червона розмітка на дорогах

Червона розмітка на дорогах. Фото: із відкритих джерел

В Іспанії на небезпечних ділянках доріг почали використовувати червону розмітку. Завдання такого підходу – своєчасно попереджати водіїв, привертаючи особливу увагу. Правоохоронці сподіваються, що такий підхід допоможе суттєво скорочувати кількість ДТП. Ця нововведення була впроваджена на трасах у Малазі, де раніше було багато аварій, і результати досліджень показали зниження аварійності.

Незважаючи на запровадження червоної розмітки на дорогах Іспанії, правила дорожнього руху залишаються незмінними. Перетин суцільної лінії для обгону залишається порушенням, за яке в Іспанії штрафують до 400 євро, а в Україні – від 340 до 425 гривень, залежно від обставин.

Читайте також на порталі "Коментарі" — перша половина весни завжди несе в собі несподіванку, особливо для водіїв. Коли температура різко знижується після заміни шин на літні, багато хто резонно задається питанням: чи варто знову звертатися до шиномонтажу? Автоексперти заспокоюють, що поспішати не завжди потрібно, найголовніше – правильно діяти.

Також видання "Коментарі" повідомляло – багато автомобілістів звикли рік у рік зберігати автомобільні шини на балконі, але це небезпечно, перш за все, для здоров'я мешканців квартир.

Справа в тому, що автомобільна гума містить шкідливі хімічні речовини, у тому числі ароматичні масла, бензопірен, цинк. Мікрочастинки, що утворюються під час експлуатації покришок, найбільш шкідливі для здоров'я. Ці частинки осідають у протекторі та пористих шарах гуми, легко проникають у повітря, а при вдиханні можуть ушкоджувати легені та проникати в кров.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини