Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
В Україні кожна людина, яка сідає за кермо автомобіля, зобов'язана мати у своїй машині аптечку, вогнегасник та знак аварійної зупинки, проте штраф за їхню відсутність загрожує не всім.
Аптечка в автомобілі. Фото з відкритих джерел
Відповідно до чинного законодавства, якщо у приватному авто немає аптечки, то водієві загрожує лише попередження згідно зі статтею 125 КУпАП.
Але є патрульні, які можуть зарахувати відсутність аптечки в автомобілі до "технічної несправності" та винести ухвалу про штраф у розмірі 340 грн за частиною 1 статті 121 КУпАП.
Такі рішення можна успішно оскаржити у суді, оскільки відсутність аптечки не впливає на технічний стан автомобіля.
Водночас для водіїв, які займаються пасажирськими перевезеннями, відсутність аптечки є серйознішим порушенням.
У такому разі штраф складає 680 гривень, а при повторному порушенні протягом року водієві загрожує позбавлення прав на 3-6 місяців або адмінарешт від 5 до 10 діб.
Читайте також на порталі "Коментарі" — перша половина весни завжди несе в собі несподіванку, особливо для водіїв. Коли температура різко знижується після заміни шин на літні, багато хто резонно задається питанням: чи варто знову звертатися до шиномонтажу? Автоексперти заспокоюють, що поспішати не завжди потрібно, найголовніше – правильно діяти.
Також видання "Коментарі" повідомляло – в Україні традиційно на дорогах використовують білу чи жовту розмітку, тож червоний колір може стати подивом для багатьох водіїв. Однак у Європі цей вид розмітки вже став популярним та широко використовується.
В Іспанії на небезпечних ділянках доріг почали використовувати червону розмітку. Завдання такого підходу – своєчасно попереджати водіїв, привертаючи особливу увагу. Правоохоронці сподіваються, що такий підхід допоможе суттєво скорочувати кількість ДТП.
Новини