Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Багато автомобілістів звикли рік у рік зберігати автомобільні шини на балконі, але це небезпечно насамперед для здоров'я мешканців квартир.
Шини. Фото з відкритих джерел
Справа в тому, що автомобільна гума містить шкідливі хімічні речовини, у тому числі ароматичні масла, бензопірен, цинк. Мікрочастинки, що утворюються під час експлуатації покришок, найбільш шкідливі для здоров'я. Ці частинки осідають у протекторі та пористих шарах гуми, легко проникають у повітря, а при вдиханні можуть ушкоджувати легені та проникати в кров.
Дослідники ще 2003 року довели, що серед працівників шинного виробництва рівень захворювань дихальної та кровоносної систем у 10 разів перевищував середній. Тому здається цілком логічним, що зберігати шини у житлових приміщеннях категорично заборонено – особливо поряд із продуктами.
Відкритий балкон для зберігання шин однозначно не підходить, адже гума не любить ультрафіолет, вологу та перепади температур. Такі умови призводять до її старіння, втрати еластичності та розтріскування.
Автоексперти нагадують, що приміщення для зберігання шин має бути сухим та добре вентильованим. Найкраще, без герметичних склопакетів. Інакше інакше повітря застоюється.
Колеса повинні бути чистими, сухими та упакованими в мішки або чохли.
Поблизу автомобільних шин повинно бути харчових продуктів, радіаторів.
Небажано зберігати шини на бетоні з масляними плямами або залишками паливно-мастильних матеріалів.
Автомобільні колеса з профілем до 205 мм можна зберігати горизонтально — складеними в стос висотою до 2 м. Для ширших покришок це не підходить: через тиск вони можуть деформуватися. В такому випадку потрібні вертикальні стелажі з опорами.
Щомісяця слід прокручувати шини. Це гарантує, що вони змінять свою форму.
Читайте також на порталі "Коментарі" – в Україні змінено правила руху: що дозволили робити мотоциклістам.
Новини