Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
З листопада 2024 року на водоймах України починає діяти осінньо-зимова заборона на вилов риби в зимувальних ямах, яка триватиме до старту нерестового сезону 2025 року. Такі обмеження введені для захисту рибних ресурсів у холодний період. Територіальні управління Держрибагентства вже видали відповідні накази, де визначено місця зимувальних ям, на яких вилов водних біоресурсів заборонений.
Рибалка. Фото: freepik
У зимовий період рибалити дозволяється тільки за межами зимувальних ям і з дотриманням ряду умов. Рибалки можуть використовувати зимові вудки та жерлиці з криги або, якщо водойми не вкрились льодом, нахлистові, донні, поплавкові вудки та спінінги. Дозволено використовувати не більше семи гачків на одного рибалку.
У холодний сезон (з моменту льодоставу до скресання льоду) не можна використовувати знаряддя лову з гачками, відстань між цівкою та кінцем жала яких перевищує 10 мм. Також упродовж усього року заборонено застосовувати одинарні, подвійні та потрійні гачки без приманки.
За недотримання встановлених правил передбачена відповідальність — від адміністративних штрафів до кримінальних покарань, а також компенсація завданих рибному господарству збитків.
Докладнішу інформацію про зимувальні ями можна знайти в наказах, опублікованих Держрибагентством України.
Переглянути документи можна за посиланнями:
Морепродукти здобувають все більшу популярність як джерело необхідних для організму поживних речовин. Регулярне споживання риби, не менше двох порцій на тиждень, має численні переваги для здоров'я, включаючи зниження артеріального тиску та рівня холестерину. Держрибагентство України підготувало список найбільш корисних видів риб, які варто включити у свій раціон, щоб поліпшити загальний стан здоров'я.
Новини