Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Нерідко від українських автомобілістів можна почути думку, що їх зупиняють на дорозі правоохоронці нібито для "перевірки документів". Проте у цьому питанні є, як то кажуть, дві сторони медалі. Одна зі сторін полягає у тому, що така зупинка поліції може бути незаконною, якщо немає чітко вираженої причини.
Поліція. Фото: з відкритих джерел
Завжди варто дивитися на те, що написано у Законі. Згідно зі статтею 35 Закону України "Про Національну поліцію", правоохоронці можуть зупинити транспортний засіб лише у передбачених випадках. Серед них – порушення ПДР, технічна несправність авто, розшук або орієнтування на злочин.
Проте "перевірка документів" не є підставою для зупинки. У разі такої ситуації водій має законне право запитати у патрульного посвідчення та уточнити причину зупинки. Якщо її немає в переліку законних, документи можна не показувати – така відмова не є правопорушенням.
Штраф у 425 грн може бути накладений, якщо водій забув права вдома, а от якщо взагалі не має водійського посвідчення – доведеться сплатити до 3 400 грн. Але головне – будь-яке стягнення можливе лише після законної зупинки.
Якщо інспектор діє безпідставно, юристи радять зафіксувати це на відео та за потреби оскаржити протокол у суді. Суди переважно стають на бік водіїв.
Знання своїх прав допомагає уникнути незаконних дій з боку поліції — і зберегти не лише нерви, а й гроші.
Читайте також на порталі "Коментарі" - номерні знаки здаються простим і звичайним елементом автомобіля. Але в Україні навіть невеликі відхилення від вимог до держномери можуть коштувати водію 1190 гривень штрафу.
Також видання "Коментарі" повідомляло – водіям загрожує не лише штраф, а й втрата прав: у поліції нагадали про важливу вимогу.