Як правильно діяти, якщо ваше авто заблокували на парковці

У ситуації, коли ваше авто заблокували іншою машиною, експерти радять не вдаватися до самостійних дій, таких як стукіт по машині порушника, щоб активувати сигналізацію

Можуть бути ситуації, коли деякі автомобілісти надійшли не зовсім коректно та заблокували ваш автомобіль на парковці. Але в такій ситуації не варто панувати. Тому що є кілька способів вирішити проблему.

В Україні, особливо в містах-мільйонниках, проблема заблокованих автомобілів є досить поширеною. Велика щільність трафіку та нестача паркувальних місць створюють сприятливі умови для таких ситуацій. Водії можуть зіткнутися із подібними порушеннями на парковках торгових центрів або у дворах житлових будинків.

У ситуації, коли ваше авто заблокували іншою машиною, автоексперти радять не вдаватися до самостійних дій, таких як стукіт по машині порушника, щоб активувати сигналізацію або змусити власника повернутися. Це може призвести до пошкодження автомобіля, і в результаті ви перетворитеся з жертви на винуватця. Вам доведеться виправдовуватися за свої дії та компенсувати завдані збитки.

Якщо ваш автомобіль заблокований на парковці, найвірнішим рішенням буде викликати патрульну поліцію. Досвідчений юрист радить обов'язково повідомити реєстраційний номер порушника під час дзвінка.

В Україні штраф за перешкоди на паркуванні становить 680 гривень. Якщо порушник не опинився на місці, його автомобіль можуть евакуювати на штрафмайданчик. Для фіксації порушення до приїзду поліції важливо зробити фото та відео з різних ракурсів, де добре видно, що ваш автомобіль заблокований і не може вирушити з місця.

Якщо проблема з паркуванням у дворі вашого будинку повторюється систематично, найкращим варіантом є звернення до об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Це дозволить вирішити суперечку, організувати правильне паркування та запобігти подібним ситуаціям у майбутньому.

Читайте також на порталі "Коментарі" - водії можуть отримати штраф: що точно не варто міняти у своєму авто.