В Україні падають продажі палива: в яких регіонах найбільше

Серед регіонів найбільше зросли розливи у Чернігівській області – на 14%

У березні 2025 року протоки бензину, дизеля та автогазу на заправних станціях склали 604,2 млн. літрів, що на 8% нижче, ніж за аналогічний період 2024 року. На стільки знизилися і підсумкові цифри за квартал.

У той же час загальна вартість палива порівняно з місяцем раніше підстрибнула на 8%, до 30,8 млрд. грн., і майже залишилася на рівні щодо 2024 року.

Сумарна вартість палива порівняно з місяцем раніше зросла на 8%, до 30,8 млрд грн, та майже не змінилася щодо 2024 року.

Усього за І квартал на АЗК продали 1,71 млрд л палива загальною вартістю 87,7 млрд грн (3% порівняно з аналогічним періодом минулого року).

Серед областей найбільше зросли розливи у Чернігівській області – на 14%, до 26 млн л. Трохи менше – на 13% – у Вінницькій та Волинській областях, до 27,2 млн л та майже 23 млн л відповідно.

Лідерами за обсягами реалізації палива були Київська (131,8 млн. л, 9%), Дніпропетровська (51,1 млн. л, 7%) та Львівська (47,8 млн. л, 10%), які забезпечили 38% загальних проток.

Читайте на порталі "Коментарі" - серед автомобілістів поширена звичка заправляти автомобілі на АЗС до повного бака. Однак для багатьох транспортних засобів така поведінка може бути небезпечною. А все тому, що є машини, які не терплять переливу палива.

Варто звернути увагу на те, що в сучасних автомобілях існує складна система вентиляції паливного бака, яка дозволяє оптимізувати тиск у ємності, а також запобігати витоку пального при перекиданні машини. У переповненому баку вона може бути залита паливом і стати непридатною.

Ще один мінус переповненого бака в тому, що бензин може витікати назовні, створюючи причини появи корозії і навіть пожежі. У старих моделях авто ця проблема може бути набагато вище через ненадійну фіксацію кришки бензобака. При переповненні ємності паливо може почати витікати прямо на кузов, що стане вироком лакофарбового покриття та створить загрозу займання.